ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13546052
*
nr 1354 6052
Spegel
1960-tal, träram, 107x29 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 19:06:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 16:00:09
1
100 kr
17/10 20:04:41
2
150 kr
18/10 14:57:12
3
200 kr
18/10 17:55:21
4
250 kr
18/10 23:19:25
5
300 kr
19/10 15:43:47
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1354 6052
Spegel
1960-tal, träram, 107x29 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 16:00:09 | 1 | 100 kr |
17/10 20:04:41 | 2 | 150 kr |
18/10 14:57:12 | 3 | 200 kr |
18/10 17:55:21 | 4 | 250 kr |
18/10 23:19:25 | 5 | 300 kr |
19/10 15:43:47 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53